SLEVY - BLACK FRIDAY - AŽ 50% NA VŠE - DO 30.11.

Znáte zásady správného mytí vlasů?

Krásné vlasy začínají správným mytím. Na tom se shodnou všichni. Bohužel málokdo ví, co to „správné“ mytí vlastně je. A není divu! Vždyť internet je plný často si protiřečících rad od samozvaných expertů, které nám dokážou pořádně zamotat hlavu. Odborníci z COCOCHOCO pro Vás tedy shrnuli ty nejdůležitější zásady, mytí vlasů. Když je dodržíte máte jistotu, že se o vlasy skvěle staráte.  

     

Zásada první – před mytím vlasy pročešte

Ještě, než vezmete do ruky sprchovou hadici, tak vlasy důkladně pročešte. Mokré vlasy se totiž při česání trhají. Tímto způsobem předejdete tomu, abyste po umytí musela vlasy namáhat zdlouhavým rozčesáváním.

 

Zásada druhá – nejdříve pořádně opláchněte

Častou chybou při mytí je, že vlasy jen navlhčíme a rovnou nanášíme šampon. Mnohem lepší je nejdříve spláchnout většinu nečistot vlažnou vodou. Teprve až máme vlasy důkladně namočené použít šampon, který pak mnohem lépe účinkuje.

    

Zásada třetí – myjte dvakrát

Při prvním mytí smyjete nečistotu z povrchu vlasů, ale až při tom druhém se vlasy otevřou a dojde i k vymytí zevnitř. Na jedno mytí středně dlouhých vlasů bohatě stačí dvě čajové lžičky přípravku, který nejdříve smíchejte s vodou, napěňte v dlaních a až pak naneste do vlasů.

Druhé mytí vynechte pouze v případě, že si vlasy myjete každý den.

    

Zásada čtvrtá – myjte šetrně

Šampon nanášejte hlavně do kořínků vlasů a do vlasové pokožky, kde vzniká maz. Vlasové délky a konce bývají spíše vysušené, a tímto způsobem předejdete jejich dalšímu třepení. Vlasy ani pokožku zběsile nedrhněte a nezarývejte do ní nehty. Místo toho si dopřejte chvilku relaxace a jemně si hlavu masírujte bříšky prstů.

      

Zásada pátá – bez následné péče to nepůjde

Po každém, opravdu po každém, mytí použijte kondicionér, aby se povrch vlasů opět uzavřel. Toto je naprostý základ a nutnost. Nestíháte? Pak použijte náš bezoplachový kondicionér.

     

Další, na co je třeba myslet je použití vlasové masky, kterou byste měla zařadit 1-2x týdně. Jaká maska se hodí právě pro Vaše vlasy se dozvíte zde

            

Zásada šestá – vlasy vysušte

Pokud není venku zrovna třicet stupňů nechoďte ven s mokrými vlasy. Pokud si vlasy myjete večer, pak nikdy, nechoďte spát s mokrou hlavou. Nejen, že mokré vlasy by se Vám třením o polštář poničily, ale můžete si i zadělat na problémy s pokožkou, protože ve vlhkém prostředí se daří plísním a bakteriím. Před fénováním použijte účinnou termální ochranu. Doporučujeme například ochranný sprej od COCOCHOCO.

            

Zásada sedmá – přizpůsobte péči typu Vašich vlasů

Každé vlasy jsou jiné. Suché vlasy nejsou potřeba mýt často, potřebují šetrnější mytí a naprostou nutností je maska a kondicionér po KAŽDÉM mytí.  Mastnější vlasy zase vyžadují častější mytí, ale kondicionér většinou stačí nanést do konečků. Takže dejte na svůj pocit a nebojte se vyzkoušet více variant. Veškeré dotazy ohledně vhodných přípravků Vám rádi zodpovíme na Facebooku,  Instagramu či telefonicky.